Raahim676 Raahim676
  • 06-10-2018
  • Arts
contestada

joel is looking at costs for using a gym. He could pay $50 per montg for jnlimited use or he could pay$12 per month plus $4 per visit. How many visits would he have to make each month to make the $50 per month unlimited use option the cheapest one.

Respuesta :

helloitsme1235678909 helloitsme1235678909
  • 07-10-2018

he would need 4 per month


Answer Link

Otras preguntas

Can someone help will give brainlist
Need a step by step process on solving please
his dad found out there was ( anything - nothing) Eddie wouldn't try​
What are the coefficients that would balance this equation? ___ Na+___NaNO3-____ Na2O+___ N2
Explain how cyberbullying of members of the LGBTQI community could cause psychological harm to them .
Analyze how limitations to the right to freedom of expression of the media may assist in promoting public safety
5. Which describes the role of energy in photosynthesis and cellular respiration
The product of 7 and a number is 126. Find the number
50 points!!!!! In Mr. Tarkanian history class each student chooses two of the topics listed in the chart above for their papers. how many different pairs can Ju
can someone help? This is so hard