LorPrime
LorPrime
10-10-2018
Mathematics
contestada
$160 per 5 g or $315 9g which is the better deal
Respuesta :
babydany
babydany
10-10-2018
The 160 per g is mire better because 1g is 32
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Wolves are predators of deer. What is most likely to happen to the deer population if the wolf population increased? 1)stay the same 2)increase 3)decrease 4)bec
How was Panama Canal acquired
Which one of the following accurately describes the reactions within photosynthesis? A. The light-independent reactions use ATP and NADPH. (B.) The light-ind
Click on the number until you find the right quotient. 36m 5 n 5 ÷ (12m 3)
Find the solution to the system of equations shown below. 4y+12x=10 2y-6x= -8 A. No Solution B. x= -6, y=2 C. x=13/12, y= -3/4 D. More than 1 solution
Explain how an estimate helps you place the decimal point when multiplying 3.7×5.1
What is 5 thousandth's in scientific notation?
Which statement is true about the U.S. Constitution? a) it was a written plan of government b)it was created by the founders c) it identifies the purposes of th
How long do turtoises live?
The last caibbean monk seal that died was the last member of