ohhunnyno
ohhunnyno ohhunnyno
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If e pieces of candy cost $2.10, how much would 4 pieces cost?

Respuesta :

lilyv1210 lilyv1210
  • 11-10-2018

Answer:

$8.40

Step-by-step explanation:

Multiply 2.10 and 4. You get 8.4

Answer Link
Aisho
Aisho Aisho
  • 11-10-2018

4 pieces of candy would cost $8.40.


Explanation: It would cost $8.40, because $2.10 x 4 = $8.40.

Answer Link

Otras preguntas

K + 20% of kk = RsRs 180​
I WILL GIVE BRAIN LIST . Setting health and safety standards for amusement parks throughout Florida Federalstate local WHICH ONE IS IT ​
Stefan sells Jin a bicycle for ​$127 and a helmet for ​$17.The total cost for Jin is 120% of what Stefan spent originally to buy the bike and helmet. How much d
please try to help thanks
50 points Help if you know. Thanks.
w is less than or equal to 4 and greater than or equal to -8
Find the mean, variance, and standard deviation of the binomial distribution with the given values of n and p. n = 80, p = 0.2
Describe the battle tactics primarily used during World War I
Xy^3 What is the coefficient?
3(x-2) < 2(x+9) 1. x<12 2.x>12 3. x<24 4.x>24