cutiemath101 cutiemath101
  • 06-11-2018
  • Mathematics
contestada

this is 6th grade math don't take it to hard:) #14 is what I need help with THANKS

this is 6th grade math dont take it to hard 14 is what I need help with THANKS class=

Respuesta :

cupkakekawaii45
cupkakekawaii45 cupkakekawaii45
  • 06-11-2018

Hello :3

To find your answer we need to subtract first because, a week is 7 days and it tells us he rented it for 10 days. So, 10-7=3, so d = 3.

Next, we need to multiply. So, $120 · 3 = $360.

Now time to add. $400 + $360 = $760.

So, it will cost $760 for a 10-day rental.

Hope This Helps!

Cupkake~

Answer Link

Otras preguntas

What quadrant of a graph is it if csc>0 sec>0?Can you help me? please
Red-green colorblindness in humans is a sex-linked trait. If a woman with normal vision, whose father was colorblind, married a man whose mother was colorblind,
If you leave South Korea and sell to the east you will and your boat China Malaysia Japan or Taiwan?
What is 800 divided by 8?
You need to get to class, 200 meters away, and you can only walk in the hallways at about 1.5 m/s. (if you run any faster, you’ll be caught for running). How mu
Why did the delegates start the preamble to the constitution with the words " we the people"?
Galileo conducted controlled experiments to find out if the mass of the pendulum bob affected the period of the swing. Write a description of how he might desig
How do you factor xsquared+2x-63 into two binomials
What is 8,450 ROUND. TO THE NEAREST THOUSAND
why did many vikiings turn to the sea to make a living ?