lalalove61 lalalove61
  • 06-11-2018
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 4 muffins for 0.85 or 1dozen muffins for 2.50

Respuesta :

kattitude
kattitude kattitude
  • 06-11-2018
The dozen is 20cents per muffin while the 4 is 21 cents per muffin
Answer Link
Аноним Аноним
  • 06-11-2018

Answer:

the 1 dozen for $2.50

Step-by-step explanation:

there are 1 in a dozen so you do 2.50 divided by 12

Answer Link

Otras preguntas

Which is evidence that scientists use to support the big bang theory? A. Earth is the only planet with permanent liquid water on its surface. B. Most galaxies
How are messages carried in neurons
Adam Smith believed in the Laissez-Faire approach to economic decision making
One similarity in the rule of Akbar the Great and the rule of Elizabeth I is that both leaders implemented policies that encouraged (1) compulsory edu
how to write 43 centimeters as a decimal
Mitch is buying candy bars for his friends he wants to give 2 bars to each friend and he wants to have 10 spare bars he can afford to buy 36 bars. What is the a
What is the best description of Jack as he is depicted in the passage? Jack is responsible, hardworking, and stressed. Jack is understanding, caring, and friend
Adam Smith believed in the Laissez-Faire approach to economic decision making
The variable that you plan to change during the course of an experiment is ?
which of following is an effect of political and religious persecution?