gatrellesse9878 gatrellesse9878
  • 06-11-2018
  • Mathematics
contestada

27. Nathan paid $56.25 for 75 cans of juice.If he were to buy 3 additional cans, how much would he have to pay?

Respuesta :

quyenthao111
quyenthao111 quyenthao111
  • 06-11-2018
The answer would be $2.25 for those 3 additional cans
Answer Link

Otras preguntas

why did Farmers struggle after World War 1 in the Soviet Union
what is the fixed amount charged
The null and alternative hypotheses are given. Determine whether the hypothesis test is​ left-tailed, right-tailed, or​ two-tailed. What parameter is being​ tes
5 solutions to handle foreign affairs
What is the piecewise model of f(x)=.7|x-4|+2?
Light can be described as a wave or as a particle known as a photon. The speed of light c is 3.00 ✕ 108 m/s. (a) Sirius is the brightest star in the night sky,
Just Seabra 5.2 pounds of grapes for $7.75 using the unit rate how much would 3 pounds of grapes cost
Boiling water is frequently used to kill parasites within the water. If you are boiling fresh water, and liquid water remains in the container, one knows that:_
A 5 MW gas turbine power plant is reported to have a thermodynamic efficiency of 35%. Assume products of the combustion reaction exit at 750K with water in the
What is not a role of connective tissue?