ellazheng899
ellazheng899 ellazheng899
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

Leonardo had $12 spend on candy. if each candy costs $0.06, how many candies can he buy?

Respuesta :

TinaWilbur
TinaWilbur TinaWilbur
  • 08-11-2018
she can buy 200. Divide 12/0.06=200
To check your work times 0.06x200 and you get 12
Answer Link

Otras preguntas

Plz do help me with my math
Do you think some species of snake might have vestigial
What information do all dictionary provide for each entry
The vertices of rhombus DEFG are D(1, 4), E(4, 0), F(1, –4), and G(–2, 0). What is the perimeter of the rhombus? units
Elliot added the two equations and the result was 2x = 38. Solve the equation. How many fiction books does Elliot have? fiction books How many nonfiction books
What activity transfers chemical energy from algae to marine animals?
Help me with my math plz
Which of the following is a clue of a chemical change? A. balls of wax form when melted wax is poured into ice water B. gas bubbles form in boiling wate
Where am I??????? I am escared bro
David is taller than Chris, Chris is shorter than Anne, Anne is as tall as Sarah, Sarah is shorter than David. Who is the shortest?