aniyah2854 aniyah2854
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

muffins cost 35.40 for a dozen or 18.72 for half dozen which is better buy

Respuesta :

madelynnanya
madelynnanya madelynnanya
  • 11-11-2018

It would be better to buy a dozen for $35.40

Answer Link

Otras preguntas

Ms. Pacheco, Mr Edwards, and Mr Richards are three math teachers at turner middle school. Ms. Pacheco is three years older than Mr. Richards. Mr. Edwards is twi
is 5/8 bigger or smaller than 4/6is -3/2 bigger or smaller than -4/6
Round 5984 to the nearest hundred.a) 5000 b) 5900 c) 5980 d) 5990 e) 6000
If a plane flies 612 km per hour, approximately how many kilometres will it travel in 13 hours?
A family has annual loan payments equal to 30% of their annual income. During the year, their loan payments total $15,680. What is the family's annual income? (
Suppose five pumpkins are weighed two at a time in all possible ways. The weights in pounds are recorded as 16,18,19,20,21,22,23,24,26, and 27. How much does ea
What is Hawaii time line events
Suppose five pumpkins are weighed two at a time in all possible ways. The weights in pounds are recorded as 16,18,19,20,21,22,23,24,26, and 27. How much does ea
The 230 people at a party decide to order pizza for a snack. If each pizza has 8 slices, how many pizzas should they order so that each person can have one slic
Why the order of the coordinates does not matter when calculating length