xoxonaynay
xoxonaynay xoxonaynay
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

You pay 2.76 for 6 bagels. What is the unit price?

Respuesta :

TheOneandOnly003
TheOneandOnly003 TheOneandOnly003
  • 08-11-2018

This is very easy once you know how to do it.

To find the unit price of something all you have to do is divide.

2.76/6=.46 per bagel.

Answer Link

Otras preguntas

For a sine wave depicting simple harmonic motion, the smaller the amplitude of the wave, the smaller the of the pendulum from the equilibrium position. The sh
Anybody have the answer for this?
PLEASE HELP?!?!?!?!?!?!?!
Please help ASAP! Does anyone know the questions that I will be asked during the Module 4 Everyday Heroes Discussion-Based Assessment for Language Arts 1 in FL
The presence of mucus and pus in the stools suggests which condition?
What strengths did the united states possess in terms of resources, culture, technology, and public policy that facilitated industrialization after 1865?
Alex purchased a new car for $28000. The car depreciates 7.25% each year. what will the price be in 5 years?
For a particular redox reaction ClO2– is oxidized to ClO4– and Fe3 is reduced to Fe2 . Complete and balance the equation for this reaction in basic solution. Ph
An image is 160x 42 what is this a measure of? Rasterization Image size Resolution Scalability
The final phase of the order cycle is called order ____.