jcampbel98 jcampbel98
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

which is a better buy 4 grapefruits for 80 cents or 12 grapefruits for $1.80?

Respuesta :

Stitchespanda101
Stitchespanda101 Stitchespanda101
  • 08-11-2018
12 grapefruit for 1.80. so if you multiply. 80 cents by 3=2.40 for 12 but 1.80 us cheaper
Answer Link
zackmcnelly659
zackmcnelly659 zackmcnelly659
  • 13-03-2021

12 grapefruit for 1.80. so if you multiply. 80 cents by 3=2.40 for 12 but 1.80 us cheaper

Answer Link

Otras preguntas

match the characters to their famous quotes
Why was the hitler document created ?
please help! will mark brainly
For K. R. on Her Sixtieth Birthday What type of information does this title most likely give about the poem? A. The literary allusions the poem will include B.
Multiply and simplify (6x +3y) (6x-3y)
What is the equation for figuring out the speed of an object? a It is its mass times the direction it is going. b It is distance divided by time. c It is dis
How do you determine the opinion of a speaker in a collaborative discussion?
Tom makes $210.00 in 4 days. How much does he make in 3 days?
What is the IV chord for the scale shown?
How long was each piece that she cut for the quilt