wowihavefun
wowihavefun wowihavefun
  • 09-11-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 3 pizzas for 12 dollars?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-11-2018

3/12

1/4

One pizza is four dollars.

Hope this helps.


Answer Link
littledudefromacross
littledudefromacross littledudefromacross
  • 09-11-2018

ANSWER: For each pizza its 4 dolloars$

Answer Link

Otras preguntas

Sesh wants to create a device to transmit an electrical current. He has the following materials: pure water (H2O), brass (Cu3Zn2) foil, solid calcium chloride (
Add the two expressions. −2.4n−3 and −7.8n+2
Each dot that makes up a satellite image is called a pixel. true or false
I don't know the answer to this, mind helping me out in the last question #25?
The ____ system protects the internall organs from harmful bacteria, sunlight, and injury. Digestive or Integumentary or Circulatory
Read the excerpt from chapter 23 of The Adventures of Huckleberry Finn. "Don't it s'prise you de way dem kings carries on, Huck?" "No," I says, "it don't." "
Find the cost of cementing a driveway 9 meters by 16 meters at $48 per square meter.
What problem did the Missouri compromise try to solve
I need help with these word problems
Tate walks along the boundary of a four-sided plot of land, writing down the number of degrees turned at each corner. What is the sum of these four numbers?