hannasavan9697 hannasavan9697
  • 10-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a price of $3.60 for 4 muffins. What is the price per muffin? *

Respuesta :

xXRavenStormXx
xXRavenStormXx xXRavenStormXx
  • 10-11-2018

Since the total price is $3.60 you need to divide by 4 because $3.60 is the total price for four muffins. Your answer will be 0.90 cents each

Answer Link

Otras preguntas

How did cotton mills shape the labor force?
If 2-x=1/3 what does 4x equal
Question In the last 6 years, the population of San Francisco has grown at a rate of 1.26% per year to 870,887. If this rate continues, what will be the populat
All equations that equal 24
Mei has 8 jars of soup. Each jar contains 300 milliliters of soup. What is the smallest pot Mei can use to heat all the soup.[PLEASE HELP MEE]
Which of the following is believed to contribute to children and teens' lack of sexual knowledge, beliefs about sexual myths, and poor sexual decision making? 1
piease help questionin pic
In the early 1980s, Apple launched the Lisa computer named after Steve Jobs’ daughter. According to the film, Jobs’ first choice for the name was
Why was the Civil Rights Act of 1964 so effective in immediately taking away the de jure component of Jim Crow? How was the process of implementing this law di
I need help. Please!!!