nana7424 nana7424
  • 06-12-2018
  • Mathematics
contestada

Three ounces of cinnamon cost $2.40. If there are16 ounces in pound how much does cinnamon

Respuesta :

Chyonechy
Chyonechy Chyonechy
  • 06-12-2018
$12.80



Explanation:


3=$2.40 3\2.40 =0.80 0.80 • 16 = $12.80
Answer Link

Otras preguntas

is this sentence combined correctly someone plsss helpp plzz ​
HELP no bots pls Can someone help me with this thank you if you do
I need help with this I’m stuck
What are some achievements of Polo? [sport]
A person infected with the Ebola virus will experience symptoms within 2 to 21 days of being exposed to the virus. During this time, the virus uses cell machine
WILL GIVE BRAINLIEST 10 POINTS Select all ordered pairs that satisfy the function y= -1/2x + 4 a) (-1, 3&1/2) b) (1, 3&1/2) c) (2&1/2, 3) d) (2, 3)
In your own words, what is the Holocaust?
Clay surveys members of his class to find out how many televisions they have in their homes. The thirteen responses he received are shown in the table. Which st
ghggggggggggggghbbbbbjhhhhhhhh
Which organisms form the base of all ecosystems? A.) Consumers B.) Decomposers C.) Scavengers D.) Producers