hvhb hvhb
  • 08-12-2018
  • Mathematics
contestada

I'm a 7th grader and I need help with this.$ 3.18 for 12 slices

Respuesta :

Courtd1906
Courtd1906 Courtd1906
  • 08-12-2018
$38.16 if your asking what the price is.

Explanation:

$3.18 × 12 = $38.16
Answer Link
reallyme
reallyme reallyme
  • 08-12-2018

Answer:

It would cost $0.27 to buy only one slice of this (pizza)

Step-by-step explanation:

For one slice of this (pizza) it would be to divide

3.18/12

0.265


YaY!!!! u got it! =)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT an advantage of learning to find the gist of a piece of text you are reading?
Which lines most contribute to the theme of rebirth in this poem? A. "The torrent of rocks over the cliff / Like porous lemmings." B. "The molten Mother plu
5. Escribe esta oración en el pretérito: 3 points) Él va va a Madrid el lunes.
Ill give brainliest find the coefficient of x² of (2-2x+x²)⁵
What fraction with a numerator of 3 is equivalent to ​6/12​?
Did you know it takes about 40 pounds of olives to make 3 liters of olive oil? Orchard B grew about 3000 pounds of olives. How many liters of olive oil would th
tron 500ml dung dich NAOH 0,1M voi 500ml dung dich HCL 0,12M tinh ph dung dich saun phan ung
Helppp me Please!! i beg
Change the present tense to the preterite tense: pago pagué page pagaron pagaste
Look at images. Please help!