Uhabiba111
Uhabiba111 Uhabiba111
  • 08-12-2018
  • Mathematics
contestada

Plz help me answer A and B

Plz help me answer A and B class=

Respuesta :

TheBreeze
TheBreeze TheBreeze
  • 08-12-2018

For both questions, you essentially use the equation r = d/t

a. 34/7 = about 4.86 dollars per hour

b. 4/10 = 0.40 dollars per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Bramante would have needed the help of what type of specialist to design a structurally solid dome on St. peter's basilica? 1. Engineer 2. Landscape architect
How many flying cars are there in the world?
What is the first step needed to solve 4 over 7 multiplied by x minus 5 equals negative 13? A.) Subtract 13 from both sides B.) Divide both sides by 7 C.) Ad
a short sentence that has the word glucose
What effect did the townshend Acts have on the colonists?
Simplify. Assume that no denominator equals zero.
what is the summary about chapter9 in lunch money
The tale of "Cinderella" is literally a rags-to-riches story. Cinderella means big money each year for her promoters. As long as children come to Disneyland, as
84 Divided by n equals 6
In the diagram, P1P2 and Q1Q2are the perpendicular bisectors of AB¯¯¯¯¯ and BC¯¯¯¯¯, respectively. A1A2 and B1B2 are the angle bisectors of ∠A and ∠B, respectiv