effypoosays8277 effypoosays8277
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

It costs 3.24 for a pack of 12 pens. Find the unit price in dollars per pen. Round your answer to the nearest cent

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 10-12-2018
The answer is $0.27 or 27cents
Answer Link

Otras preguntas

Find the sine, cosine, and tangent of 360 degrees
Is this right? Solve the equation. Show your work. 45 = 3b + 69 45- -45 3b 24 3b 24/3 =8 b = 8
Given the function f(x) = x3 + x2 − 2x + 1, what is the resulting function when f(x) is shifted to the left 1 unit?
SOLVE FOR X. logx=log(x+5)-log 2
The Ku Klux Klan resurfaced in the 1920s with a deep hatred for which group?
Which statement about the Soviet Union under Stalin is correct? Select the best answer from the choices provided. -Stalin's farm policies led to a famine which
a person who studies the origins and development organisation and functioning of human society is known as
Maya and Sally were the two finalists in a singing competition. The person with the most votes from the audience was chosen as the winner. Sally received 25% of
Cory made 4500 g of candy. He saved 1 kg to eat later. He divided the rest of the candy over 7 bowls to serve at his party. How many grams of candy did Cory ser
Solve the system, using substitution. 3a-b= 11, 2a+3b=0.