dolorestecancristia dolorestecancristia
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

11 chocolate bars cost 10 dollars

Respuesta :

austint1414
austint1414 austint1414
  • 10-12-2018

I'm not sure what you're trying to ask, but if you're trying to find the individual cost;

Solution: Cost of 1 candy bar is $0.91

Explanation: The quotient of 10 and 11 is 0.90909090909, which rounds into 0.91

Hope This Helps!!!

-Austint1414

Answer Link

Otras preguntas

William travels only on Saturdays and Sundays and has flown 400 miles this month. Jason travels every weekday and has flown 500 miles this month. Who travels
What map shows the landforms,water, and features of a place
read each aloud as you write the equivalent measures. A. 2.7km= ___________km______m B.3.46l= __________l_________ml C.5005kg=________kg_________g D. 8ml= _____
Will an object with a density of 0.97g/ml float or sink in water?
divide 33 photos into two groups so the ratio is 4 to 7
"what is the area of a square if each edge of the square has a length of 3a^3"
Solve: 2a+2b=c for b. Help me solve this, and thanks if you try.
A person jog eight complete laps around a 400 m track in a total time of 14.9 min. Calculate the average speed in m/s and average velocity in m/s?
4 times what equals 204? Explanation please.
Is this true or false the kinetic energy of a freely falling object decreases as it begins to fall