Alexakeke Alexakeke
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

Kevin filled up his 14-gallon gas tank for $29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

donthave47donthave donthave47donthave
  • 10-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation: You just divide 29.26 dollars by 14 and get the unit rate of ..

2.09

Answer Link

Otras preguntas

Which topic is likely to be covered during a job interview? work experience physical appearance family all of the above
Which area of mexico does not have volcanic soil?
Judaism and Christianity are similar because
If a scientist wanted to follow Mendel’s experiment with a different kind of plant, which type of plant would she examine?
Why is water pollution a concern if water is continuously cycled through Earth’s systems?
whats 16/40 as a mixed fraction?
0.3151515 as a fraction
In “Ah, Are You Digging on My Grave?” by Thomas Hardy, what has happened to the dead woman’s widower?
Every person has the same calorie needs Torf
23.5 as a fraction in simplest form