bluella
bluella bluella
  • 07-01-2019
  • Mathematics
contestada

what is the cost per ounce of a 42 Oz box of oatmeal price at $1.26 write an equation and solve the problem

Respuesta :

Justinpaulhobbs
Justinpaulhobbs Justinpaulhobbs
  • 07-01-2019

Answer:0.03


Step-by-step explanation:1.26/42


Answer Link

Otras preguntas

Is 5/7 less than or greater than 8/9?
Lynette bought 2CDs for the same price.She paid $23.15,including sales tax of $1.19 and a $2.00 discount coupon.What was the price of 1 CD without the tax and c
Angelo buys a popcorn for 4 dollars. And a small drink for 3 dollars. And a box of fruit snacks for 5 dollars. Write and solve and equation of how much Angelo g
I don't understand this
15. Which of the following sentences requires a colon to be correct? A. She gathered all of her ingredients to make a smoothie strawberries, blueberries, banana
Why did farmers in Massachusetts rebel in 1787?
The atomic mass is important because
order the fractions 4/2, 1/2, 9/10 and 3/4 from least to greatest. Thanks so much everyone who answers this question. GOD bless you!!
Write the statement using a linear inequality: The sum of x and y is at most z. (a) x + y > z (b) x + y < z (c) x + y < z (d) x + y > z
3 w+7 =19 what does w equal?