Xassmin
Xassmin Xassmin
  • 08-01-2019
  • Mathematics
contestada

A Store sells 3 lamps for $240. How much does 1 lamp cost

Respuesta :

DanAndPhilFAN
DanAndPhilFAN DanAndPhilFAN
  • 08-01-2019
80 (eighty) dollars for one lamp.
Answer Link
jay0630
jay0630 jay0630
  • 16-01-2019
80 dollars for one lamp
Answer Link

Otras preguntas

What is the problem with paying only your minimum credit balance each month?
Tru Developers, Inc., sells plots of land for industrial development. Tru recognizes income for financial reporting purposes in the year it sells the plots. For
JE Bueno, para empezar me (3) que traiga dulces a la casa.
What is the density of a brick with a volume of 0.0010 m^3 and a mass of 1.9 kg ?
What two things does the wavelength of peak of the blackbody curve tell about an observed object? a. color and distance b. temperature and mass c. temperature a
The food consumed by a person is their O Health Diet O Obesity Weight The answer is b(diet
A set of standards and responsibilities by which individuals accomplish family functions and needs accurately defines which of the following? Family roles Famil
Among Australia's vast deserts, the __________ is unique because of its treeless surface and its limestone geology. A. Nullarbor Plain B. Great Victoria C. Grea
Which species is this butterfly?Mystery butterfly 3Butterfly dichotomous key A. Papilio glaucus B. Papilio polyxenes C. Danaus plexippus D. Colias philodice
Which group of people were called hispanos