SavannahLabrant SavannahLabrant
  • 08-01-2019
  • Mathematics
contestada

donuts cost $9.20 per pound how much would 2 and one fourth pounds cost!

Respuesta :

zcathy
zcathy zcathy
  • 08-01-2019

Answer:

$20.70

Step-by-step explanation:

$9.20 x 2 1/4 (lbs) = $20.70

Answer Link

Otras preguntas

A form of community release that occurs only after an offender has served time in prison is a. reprieve. c. pardon. b. parole. d. probation.
1.Which of the following statements about geographers' perceptions and perspectives is false? A. Geographers avoid looking at the world with different perspecti
As blood flows through the capillaries in the lungs, it drops off and picks up .
Find the balance in the account. $2,400 principal earning 2%, compounded annually, after 7 years $307,200.00 $2,736.00 $2,756.85 $17,136.00
The product of a + 3 and –2a2 + 15a + 6 is –2a3 + xa2 + 51a + 18. What is the value of x? A=3 B=9 C=12 D=15
whats the difference between a roman sword and a celts sword
the basic of color theory assume what central tenets
If the equation of a circle is (x + 5)2 + (y - 7)2 = 36, its center point is (5, 7) (-5, 7) (5, -7) If the equation of a circle is (x + 5)2 + (y - 7)2 = 36, it
The Bosnian "ethnic cleansing" program was meant to rid the nation of?
Which threatening act does Bob Ewell do with regard to the Finches?