puroyogur1978
puroyogur1978 puroyogur1978
  • 08-01-2019
  • Mathematics
contestada

kianna bought 5 apples at the store. each apple cost $.39 how much money did kianna spend on apples?

Respuesta :

richjessica2002
richjessica2002 richjessica2002
  • 08-01-2019
5×.36 = 1.95

apple total $1.95
Answer Link

Otras preguntas

Please help!! What is the difference of the earnings of movies C and D for the week ?
Read the following scenario. Imagine you are at a gas station to put some gas in your car, and you see these directions. Turn off car engine. Avoid the use o
2. Which of the following is true about the Mayflower Compact? A. The colony would be based on Church of England beliefs. B. Laws would be estab
Ella spends 55 minutes taking care of her dog. She walks the dog and then spends 20 minutes grooming him. Which equation could you use to find t, time Ella send
which mixed number is equivalent to the improper fraction 37/9
what type of discontinuity do rational functions have
Why is drinking on weekends and getting caught not good idea
please do this for me
What is the green area showing? Question 11 options: Sahara Desert Tropical Rain Forest Atlas Mountains Mt. Kilimanjaro
how do you round 7.0 and 7.9 to the nearest thousand