Princessbelle
Princessbelle Princessbelle
  • 09-04-2016
  • Mathematics
contestada

how do you find unit rate

Respuesta :

CandC
CandC CandC
  • 10-04-2016
Say that you buy 30 apples for $20, you take how many apples there are and divide it by how much they cost, they cost $1.5 per apples (looks like this, Unit/Rate)
Answer Link

Otras preguntas

how to hack a I'd Indian brainly bot​
Educational sites that are run by colleges, universities, or other learning organizations typically have what at the end of their domains?
can someone give me the answer. it has to do with slope y = mx + b
what is 4/5 plus 2/3 and in simplest terms
2x + 3 = 5 . Solve for x
what does the 5 layer model of the earth show?A. Compositional layers (What they are made of)B. Mechanical layers (physical properties)C. We know nothing about
Find the slope of the line that passes through (6, 3) and (3, 2). Simplify your answer and write it as a proper fraction, improper fraction, or integer
Plss help me asap! You'll get brainliest for the correct answer
Can somebody help me as soon as possible
What happens to make the cloth softer?