raysn raysn
  • 10-01-2019
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a six pack of bottled water for $3.79 a nine pack for $4.50 at 12 pack for $6.89 which package cost to lease per bottle

Respuesta :

puppyloverls3 puppyloverls3
  • 10-01-2019

Answer:

The nine pack

Step-by-step explanation:

3.79/6 = .63

4.50/9 = .50

6.89/12 = .57

Answer Link

Otras preguntas

multiply and simplify answer (1-x)(2-7)  please help.
multiply and simplify answer (1-x)(2-7)  please help.
There are 27 pupils. There are twice as many boys than girls. how many boys and girls are there
what is the value of x if 6 + 7 - 9 + 4x = 12
what happens to water when wet clothes dry?explain
Imagine you are a driver, the driver went to England during the 13 hours of travel, and aircraft to fly using indonesia with a time of 2 hours,,,, how old is th
In 1787 delegates met in Philadelphia . they came from all of the 13 states except
Convert 1.00atm of pressure to its equivalent in millimeters of mercury.
One number is four times another number. If their sum is 95, what are the numbers?
List one way a parallelogram and a rhombus are different