zaynmaliky1029 zaynmaliky1029
  • 10-01-2019
  • Mathematics
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. Oz. Of detergent or $6.99 ffor fl. Oz. Which is a better buy

Respuesta :

22harlowb
22harlowb 22harlowb
  • 18-01-2019

Answer: get the 25 fl .oz because it obviously cheaper than the a fl oz  


Step-by-step explanation:because  i would not pay $7.00 for a fl .oz

when u can just get 25 fl oz for $4.00

so just get the 25 its cheaper


Answer Link

Otras preguntas

could someone please help answer this, no spam please, will give brainliest thank you!, (homework help)
Solve for x. x / 4 ≥ - 8
On a morning in December, Carl wakes up and checks the thermometer. He reads that it is -10°F. In two hours he checks and the temperature has risen 4°F. In anot
What is the plant source of vitamin A called?
konkreto ang mga gagawin sa pag-aaral bilang pakikibahagi sa pagkamit ng kabutihang panlahat??​
36. Is 12 a divisor of 48?
solve the inequality. 1/3b + 1 < -6​
Answer this question please
What caused humans to migrate to all the continents?
which of the following best describes a sequence? A.a linear equation B.a list of numbers C.a procedure for getting the answer D.events that happen in definite