briannaaaa30
briannaaaa30
10-01-2019
Mathematics
contestada
please help. need this to pass!
Respuesta :
Аноним
Аноним
11-01-2019
Bagel House is better.
Think about it: you can get 12 bagels from Bagel House for $7.68.
But, if you want to get 12 bagels from Martha's Bakery, you'd end up paying $9.00 for the same amount of bagels.
So, you spend less money at Bagel House.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Jake the lumberjack cut a log into three pieces in 6 minutes. He then cut a similar log into 5 pieces. How long should the job have taken if he had worked at th
Find the total mass of three diamonds that have masses of 14.2 grams, 8.73 grams, and 0.912 gram
Estimate and then find product 4*979
what is the nth term in this sequence 1.5,3,4.5,6,7.5
what is the product of (-8/5)(9/10)
The fraction 5/6 is found between which pair of fractions on a number line? A. 1/4 and 5/8 B. 1/3 and 4/9 C. 11/12 and 31/36 D. 7/12 and 17/18
how are the values of the eights in 880 related
What is 34,235,345 in word form
what is the nth term in this sequence 1.5,3,4.5,6,7.5
Which is the best correction of the sentence fragment? Was unsure if the neighbors were home. a. My sister was unsure. If the neighbors were home. b. If the n