bonnieedens64 bonnieedens64
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 16-fl oz bottle of juice costs 2.00. What is the unit costs?

Respuesta :

LupoDelTuono
LupoDelTuono LupoDelTuono
  • 15-01-2019
B would be the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

The cost per slice of pizza is proportional to the number of slices as shown in the graph. What do the points ( 0, 0 ) and ( 1, 2 ) represent?
do anyone know Amrita j.r plz tell​
describe how the unemployment issues could help to fight social challanges social justics​
The nth term of a sequence is 2n^2 + 4n - 1 Work out the 10th term of the sequence
Who developed the orbital model of the atom? O J.J. Thomson O Dmitri Mendeleev O Ernest Rutherford ONiels Bohr
Explain why 1 mole of diethyl ether requires less heat to vapourize than is required to vapourize 1 mole of ethanol
kam Why did ancient Rome offer citizenship to those outside the city of Rome? A. It added stability to the Roman Empire. B. They wanted more people to own land.
Create a simple sentence using the word Abrasion.
Alexis and her siblings buy their mom a bottle of her favorite perfume, Seabreeze, as a birthday gift. The bottle costs $50.84 and contains 3.1 ounces of perfum
Answer all of these questions according to your perspective: 1. What kind of music do you like? 2. Who’s your favourite singer? 3. What’s your favorite band? 4