peekaboo222 peekaboo222
  • 06-02-2019
  • Mathematics
contestada

gobias industries makes pencil sharpeners, which costs $3.45 per unit to produce, how much would an additional 10 sharpeners cost?

Respuesta :

lilemely51
lilemely51 lilemely51
  • 06-02-2019
$34.50 dollars for 10 sharpeners

All you have to do is 3.45 which is the cost of 1 sharpener and multiply it by 10 which will give you the cost of 10 sharpeners
Answer Link

Otras preguntas

what two adjectives describe bureau of indian affairs
How to solve mp-5p when m=-4 and p=2
What two factors does potential energy depend on?
How long does it take to do 278 joules of work with 17 watts ?
From which statement can you BEST infer how Jim and Della feel about each other? A.“Tomorrow would be Christmas Day and she had only $1.87 with which to buy Jim
What must a cell do first to divide successfully?
Karen is seven years older than suzanne.Four years ago,karen was twice as old as suzanne was.How are they now?
Multiply and simplify.5 2/3 times 3/4 · A.2 1/2  B.3 1/4 C.4 1/4 D.5 1/2                  please help asap thanks i need an answer nowsomeone help pleas
what is less dense region of a compression wave
which is bigger, 7/10 or 3/4?