ameliawiggs3 ameliawiggs3
  • 06-02-2019
  • Mathematics
contestada

if dried pineapple is selling for .25 $ each ounce I spent a total of 2.65$ on pineapple how many ounces did i buy?

Respuesta :

leslyvargas230
leslyvargas230 leslyvargas230
  • 06-02-2019

Answer: 10.6 ounces


Step-by-step explanation:

you just have to divide 2.65/.25

Answer Link
Moo12345
Moo12345 Moo12345
  • 06-02-2019

Answer:

The answer  10.6 ounces

You would   divide 2.65/.25



Answer Link

Otras preguntas

To protect your muscles from strain, ______increase the number of exercises you do.HELP ASAP Intensively GraduallyQuickly
Use the drawing tool(s) to form the correct answer on the provided graph. The table below represents an exponential function, g, that has been vertically shifte
Solve the science problem
If a DNA molecule with a total of 2500 nucleotides has 1500 purines, how many guanines are in this DNA molecule?
water is formed when 48g of oxygen combine with 6g of hydrogen. what mass of oxygen combines with 2g of hydrogen
What is the equation of the line shown in this graph?
Kiana is 5 years older than Shaniya. The sum of their age is 45. How old is Kiana?​
Which of the following describes an impact of the progressive movement?.
7. Compare the values of the 3s in the number 5,338.
All of the following contributed to the Massacre at Wounded Knee EXCEPT: Question 20 options: Sitting Bull's death during his incarceration. a sneak attack of t