hmontalvo22 hmontalvo22
  • 06-02-2019
  • Mathematics
contestada

someone please help me

someone please help me class=

Respuesta :

Nahchief56
Nahchief56 Nahchief56
  • 06-02-2019
$0.25 per ounce

hope this helps
Answer Link
ssm5991
ssm5991 ssm5991
  • 06-02-2019

Answer:

around 25 cents per ounce

Answer Link

Otras preguntas

1 mile equals 5280 feet and one minute equals 60seconds what speed in feet per second equals 60 mph?
A recipe that makes 16 cookies calls for 1/4 cup of sugar and 2/3 cup of flour. Janelle wants to proportionally increase these amounts to get a new recipe using
Coach miller bought 5.15 pounds of beef to make burgers. The cost of ground beef is$ 3.40 per pound. What was the total cost for all the ground beef?
explain how Ruth and her friends in Ruth fielding at snow camp come to realize that a bull is chasing them?
what is 2 yards divided into 5 equal lenghts
As we find with most songs, in poetry A. meanings are hidden in imprecise words. B. each couplet must rhyme. C. there's no specific point of view. D. sound and
How do you write two hundred and three thousandths in number form
A scale fora map states that 2 inches equals 25 miles. If the distance from Dallas to Houston on the map is 19.2 inches, what is the actual distance, in miles,
Which country's culture had the greatest effect on the language and religion of Australia?
What is it called when gas is turning into a cloud