troy48 troy48
  • 06-03-2019
  • Mathematics
contestada

mangoes are priced 4 for $4.48 how much for one mango?​

Respuesta :

xuanfu323
xuanfu323 xuanfu323
  • 06-03-2019

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation:

4.48/4=1.24

Answer Link
MsHamel
MsHamel MsHamel
  • 06-03-2019

Answer:

$1.12

Step-by-step explanation:

Divide the total price ($4.48) by the unit 4

4.48/4=1.12

Each mango costs $1.12

Answer Link

Otras preguntas

Why is replication important to consider when designing an experiment?.
2. What organs make up the alimentary canal?
Help asap please!!!! WILL GIVE YOU BRAINLIEST Determine each length in right triangle ABC The file is below!
Can someone explain this question to me? Completely factor the following expression: $9x^2+3x$.
Which statement best conveys the meaning of the text?
Which linear function represents the line given by the point-slope equation y 7 = –y plus 7 equals negative startfraction 2 over 3 endfraction left-parenthesis
Which of the following indicates a rodent problem? Rollot like black dronning
Which equation is the inverse of 5 y + 4 = (x + 3) squared + one-half? y = one-fifth x squared + six-fifths x + eleven-tenths y = 3 plus-or-minus StartRoot 5 x
What should be changed to make the following sentence true? ""states of consciousness do not vary over the course of the day. "".
Based on the graph below, how would you describe the curve?