chaby18 chaby18
  • 08-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help on #7 plz and thank u

Need help on 7 plz and thank u class=

Respuesta :

dalton74 dalton74
  • 08-03-2019

Answer:

x=4

Step-by-step explanation:

subtract two from both sides.

Answer Link
brooke926fletcher
brooke926fletcher brooke926fletcher
  • 08-03-2019

Answer:

4 because you subtract 2 from 6 so then it is x=4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help!! I don't understand cube roots!!
Donna purchased 3 bags of dog food. The total cost of her purchase, including a tax of $3.96, is $53.46.What is the cost of 1 bag of dog food? A. $3.96 B. $13.8
what is the homograph for very small
PLEASE HELP Hadar went shopping for supplies for her dog. She spent $14 for dog food, $5 for a collar, and $11 for a leash. What percent of the amount that Had
what is the absolute value of 9.8
An elephant herd travels 10 miles in 12 hours. Kamilia wants to know how many miles in one hour. Esau wants to know how long ti will take the herd to go one mil
molly ran 2/3 of a mile in 8 minutes . if molly runs at that speed , how long will it take her to run one mile
Which is the correct terrm that indicated that an oceanic crust is pushed downward by a colliding contintental crust? A. tectonic rejuvenation B. subduction
What is the reciprocal of –5? A. –5 B. - 1/5 C. 1/5
Which product is negative? A. –3 • 5 • (–6) • 4 B. –7 • (–3) • (–9) • 0 C. –4 • (–6) • (–3) • (–5) D. –3 • 4 • (–2) • (–7)