hey2964
hey2964 hey2964
  • 09-03-2019
  • Mathematics
contestada

ASAPP!!!!! (Sorry for the bad quality!)

ASAPP Sorry for the bad quality class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2019

Answer:

40

Step-by-step explanation:

the square is 4 times 4 = 16, the triangle is 1 divided 2 times 6 times 8 = 24

24 + 16 = 40

Answer Link

Otras preguntas

What established the procedure by which the united states would expand westward across north america by the admission of new states, rather than by the expansio
Which incentives do interest groups engage in to overcome the free rider problem?
How to do this problem Please help
HELP ASAP WITH THIS QUESTION
A 12 oz bottle of a new soda costs $2.49. What is the unit rate, rounded to the nearest tenth of a cent?
how do you think the first Puritans who came to America would have defined the term religious freedom? How did their definition of religious freedom exclude oth
What is one reason that Japan has such a distinctive culture
In "Everyday Use" by Alice Walker, what is the most likely reason that Dee takes pictures of her mother and Maggie when she first arrives at the house? A) Dee h
The Land Ordinance of 1785 promoted public education. slavery. taxation. the development of colonies.
The amount of money an electrician charges when visiting a home to make a repair is shown by the linear equation c = 120 + 65h, where c is the amount the electr