ladayshaoneal ladayshaoneal
  • 08-04-2019
  • History
contestada

1-4 find each unit price. 8 pencils for 2.24​

Respuesta :

annykatemiller2004 annykatemiller2004
  • 08-04-2019

The answer is 0.28 because you divide 2.24 by 8

Answer Link

Otras preguntas

The Helmet Jelly, a type of jellyfish, will migrate from an ocean zone with limited light to the zone that has the most available light. Which zones are the jel
What are the rights of the accused found in the Bill of Rights?
what did government stand to gain by implementing the social contract theory?
Which of the following is true of modern cell theory
Energy is transferred in solids by conduction, which means that? A: Heat travels in both directions B: Heat travels from the cooler object to the hotter object
Helene spends 22% of her budget on transportation expenses. Enter this percent as a decimal and as a fraction in simplest form. 22% written as a decimal is ____
Pristine House Cleaners charges $19.85 plus $32 a room. Sparkle housecleaners charges $61.85 plus $18 a room. Right and solve an equation to find the number of
When does a fetus develop a nervous system?
Deena is planting two rectangular gardens. One garden is 3.67 feet by 8.56 feet, and the other garden is 3.67 feet by 7.45 feet. Which expression does NOT repre
How old was king tut when he became king of egypt?