samantha332 samantha332
  • 08-04-2019
  • Mathematics
contestada

If 5 apples sell for $.95 what is the cost of 12 apples

Respuesta :

yasmincutie yasmincutie
  • 08-04-2019

Answer:$2.28

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

URGENT PLLLZZZ HELP! what are five examples of ratios in the real world
The element chlorine has two naturally occurring isotopes. About 75% of chlorine isotopes are Cl35 and about 25% are Cl37. What is the average atomic mass of ch
So, the measurement of the congruent sides of an isosceles triangle is 2 times the measure. of the side that is not congruent. If the perimeter of the isoscel
f(x)=2+3cosπ10(x−3)Find f(47).
simplify the ratio 18 : 15
Mention the part of the body where gustatory and olfactory receptors are located
Which sentence best describes frustration?
in the following chemical reaction, which element is shown to be violating the law of conservation of mass? C3H8 + 4O2 -> 3CO2 + 4H2O A. C B. H C. O D. none
what does a graph of a burning candle look like?
What is the definition of terrorism?