Seudónimo Seudónimo
  • 09-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a snack shop, Julie bought 1/3 of a pound of jelly beans for three quarters. What is the unit price of jelly beans at the snack shop?

$2.25 per pound

$0.25 per pound

$4.00 per pound

$0.44 per pound

Respuesta :

attilareed
attilareed attilareed
  • 10-04-2019

Answer: you need to tell the price of the nut

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a. PART A: Which of the following best describes the relationship between public support of the war and the war's outcome? As public support for the war increas
What are the five examples of early warning systems that used by government?​
I know I said 30 but I'm feeling good right now so why not 100 :)
find the equation that passing through the point (4,6) and has a vertex of (2,-3)
What property does the following equation show? 5+7+9= 7+ 5 + 9​
Solve the following the inequality: 12 < 4x - 16 < 16
Heyyyyyy wanna help me? yes? ok
Rearrange to make x the subject 4(x-3) =y pls help
in an examination18 candidates passed math17 candidates passed physics 11 candidates passed both subjectsfind:the total number of candidates that passed math on
the editor rising nepal about the environmental pollution in your town​