jcisneros050910 jcisneros050910
  • 10-04-2019
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs.All together,the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

alejandroinigo
alejandroinigo alejandroinigo
  • 10-04-2019

Answer:

Your answer is about $2.31

Step-by-step explanation:

Vector bought 15.6 pounds of paintballs for $35.99

You have to divide $35.99 by 15.6 to get your answer of how much the paintballs cost per pound, which is about $2.31 (the exact answer is 2.307)

Answer Link
forhomeworkstruggles
forhomeworkstruggles forhomeworkstruggles
  • 26-04-2021

Answer:arond $2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help meeee pleaseee!! Asapp ​
the gas that is collected in a gas by downward displacement of water is known as​
Scientists who studies wildlife in and around the Great Lakes area found their results to be disturbing.A large number of birds were born with partially develop
1. A triangle has a side length of 450mm.The scale factor is 1/25.What is the side length of the scale drawing.
Which hook would most interest your audience in having a diversity day in your town? A) A diversity day is when people from all different cultures come togeth
I need pleaseee somebody !!!!!!!!!!!!!
PLEASEEE HELP!!!! GIVING BRAINLIEST Explain three differences in the way that an argument is presented in an essay as opposed to a public presentation.
Name the following compound
ASAP ASAP ASAP other question quickly​
what is the full meaning of si unit​