jcisneros050910 jcisneros050910
  • 10-04-2019
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs.All together,the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

barrabesjavier0
barrabesjavier0 barrabesjavier0
  • 30-04-2021

Answer:

its actually $2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
mohammadibrahim4 mohammadibrahim4
  • 17-03-2022

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two numbers is 34. Their difference is 18. What are the two numbers?
what is the absolute value of -7 + -1
Rewrite 9.524 as a mixed number in lowest terms.
a garden snail moves 1/6 foot in 1/3 hour. find the speed of the snail in feet per hour.
What's the answer for K+4<11
desctibe the significance of key military actions in the pacific during world war 2
How is the human body organized from smallest to largest structure
3/4 write the fraction or mixed number as a percent
How many times does 50 go into 4000
The ratio of lemonade to gallons of iced tea was 3:2. How many gallons of iced tea did you make?