Saebeee
Saebeee Saebeee
  • 07-05-2019
  • Mathematics
contestada

A bag of pecans costs $3.84. If
each bag contains 40 pecans,
how much would one pecan cost?
​

Respuesta :

josephmbrach josephmbrach
  • 07-05-2019

Answer:

10.4 cents

Step-by-step explanation:

40 pecans/$3.84 gives you pecans per dollar

Answer Link

Otras preguntas

Given f(x) and g(x) = f(k x), use the graph to determine the value of k. Please explain how to get the answerA) 5B) 1/5C) -1/5D) -5
What happened to the Continental Army at the Valley Forge encampment? a. Many troops died, but those who survived were well trained. b. The army's ranks swelled
Comedian Woody Allen once observed that no one gets out of this world alive, we all know that no human is immortal. However, several famous dead people have man
To determine a monthly budget for gasoline, Rachael determines that she can not spend more than 12% of her $400 monthly income on gasoline. To create a budget,
3.4x10^4= In ordinary numbers
A searchlight uses a parabolic mirror to cast a beam of light in parallel rays where the light bulb is located at the focus of the parabola in order to give the
HELP!!!!!!!! Find the direction of vector shown above. A. -68.2 N of E B. -21.8 N of E C. 21.8 N of W D. 68.2 N of W
Question 4 of 10. When opening a multidose vial: Mark the vial with the date of expiration. Expiration is 14 days from opening. O Vaccine expiration is within 7
. Write the following sentences in present perfect tense i) (I / study / French)
how do i find x?? whats the answer?