Lailaw Lailaw
  • 08-05-2016
  • Mathematics
contestada

Shells bought 10 1/2 oz for almonds for $3.36. How much did the almonds cost per ounce

Respuesta :

berboone
berboone berboone
  • 08-05-2016
32 cents per oz.
to find the answer divide 3.36 by 10.5 = 0.32. Or 32 cents
Answer Link

Otras preguntas

Plants are the only organisms that use ATP for the transfer and storage of energy.
find the value of x below if necessary round to the nearest tenth. NEED ANSWER PLEASE HELP
Solve –4(6x + 3) = –12(x + 10).
Napoleon III became emperor in
HELP!!! A sphere with a mass of 12 g has a radius measuring 2 cm. What is its density? 0.36 g/cm3 1.43 g/cm3 6 g/cm3 24 g/cm3
order the numbers from least to greatest 0.8, 8%, 18%, 1/8, 8/18.
Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!! -3x+2 less than 8
(08.05)What conclusion can be determined from the dot plot below? A dot plot showing two dots above 6, 7, 8, 9 and 10 each. A.The number of observations is
PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE HELP ASAP!!!!! I PROMISE I WILL GIVE YOU A BRAINLIEST FOR THE CORRECT ANSWER PLEASE HELP!! Read the scenario, and then answer the qu
Which of these is NOT a physical property of matter? A) color B) density C) hardness D) flammability