hotgirl1k
hotgirl1k hotgirl1k
  • 08-09-2019
  • Mathematics
contestada

????help me please ??????????

help me please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-09-2019

Answer:

$5.07

Step-by-step explanation:

1. Find the total cost of apples first

1.99 * 3 = $5.97

2. Price of the bread

.89 * 2 = 1.78

3. Price of the box of cereal

3.99

4. Gallon of milk

3.19

5. Add all together

And you come up with 14.93 dollars

6. Subtract by 20

20 - 14.93 = 5.07

Answer Link

Otras preguntas

Jamarcus has twenty-one coins is his piggy bank, all of which are either dimes or quarters. If Jamarcus has $4.20 in total, how many of each coin does he have?
PLEASE HELP. LOTTA POINTS AND BRAINIEST. 8th-grade level work, please. Write a chronological order paragraph (first, then, next, secondly, finally, lastly). It
According to this diagram what is cos 16
Find the x- and y-intercept of the line. x + 4y = 36 x-intercept is 36; y-intercept is 9. x-intercept is 1; y-intercept is 4. x-intercept is 9; y-in
Fake news is defined as intentionally or unintentionally misleading information presented as factual news
the sides of a triangle have length x,x + 4, and 20. if the length of the longest side is 20, which value of x would make the triangle acute
Answer question number B
Can someone help me on these short 4 questions please
What are the coordinates of the center of the ellipse shown below? (x+2)^2+(y-4)^2/9+36=1
Harry operates a coffee shop. One of her customers wants to buy two kinds of beans. Arabian mocha and Columbian decaf. If she wants twice as much Arabian mocha