marianavazquez070120 marianavazquez070120
  • 09-09-2019
  • Mathematics
contestada

Ryan had 20$ To spend on three pens. After buying them he had 8$. How much did each pen cost

Respuesta :

crashn2me1971
crashn2me1971 crashn2me1971
  • 09-09-2019

Answer: $4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How is it possible to get three precise but inaccurate measurements of the same volume of water
What is the slope- intercept form equation of the line that passes through (5, 7) and (8, 22)
Who found an agent Egyptian papyrus that discuss medical concerns
7 4/9+ 3 7/9 reduced to lowest terms
How do the changes help the body adjust to maintain equilibrium (homeostasis)?
At his job at the dairy, Rick distributes 2,345 containers of yogurt into 5 equal rows along a conveyor belt. How many containers of yogurt are in each row on
If three tenths of the visitors were adults and there were 100 visitors, how many visitors were adults?
there are six minutes of commercials for every 24 minutes of television. How many minutes of commercials are there in one hour and 36 minutes of television?
what is the definition of physical and chemical properties of matter?
Leo walks his dog 7/8 mile. He walks his dog 3 times a day. How far does Leo walk his dog every day? Show how you can use repeated addition to solve.