moneyybandds moneyybandds
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

A girl paid $4.48 for 3/5 pound of shrimp. What was the unit price in dollars per pound?

Respuesta :

bellayeshua7
bellayeshua7 bellayeshua7
  • 07-10-2019

Answer:

$7.46 per pound

Step-by-step explanation:

I hope this is the answer you are looking for!

Ver imagen bellayeshua7
Answer Link

Otras preguntas

what causes a stroke?
A movie with a ghastly plot would probably be filled with mystery. adventure. horror. humor
The photo above shows a small, fertile area in a desert with water supplied by an underground spring. These areas are called __________. A. oases B. reservoirs
Put in order least to Greatest. 2/3 0.5 5/9
Produce the least positive number that is divisible by​ 2, 3,​ 4, 5,​ 6, 7,​ 8, 9,​ 10, and 11.
Correctly identify the three main bacterial subgroups found in soil as well as the divisions of the largest subgroup.
The probability that your cards are all spadesspades is
In which period did nomadic people hunt animals and gather fruit for food A) Neolithic B) Paleolithic C) Mesolithic
pls helps neds answer
Which important document announced that the American colonies no longer wished to be part of the British empire?