meganmaria2003 meganmaria2003
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

Susan is buying cupcakes for her class. Each cupcake cost 2.99 there are 30 people in her class what is the total cost of the cupcake?

60.99

89.70

89.99

Respuesta :

thyracoxoqxa92
thyracoxoqxa92 thyracoxoqxa92
  • 07-10-2019

Your answer is: 89.7

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Cuanto es el 30% de 100
the organization of congress in to committees is important because of
Constitutional amendment that outlawed slavery and indentured servitude?
From what country did the United States purchase Alaska? A. Great Britain B. Russia C. France D. Spain
Hich best corrects the run-on sentence? The Belt of Orion has three bright stars in a row it is visible in the Northern Hemisphere. a. The Belt of Orion has th
Every atom of the _______ carbon has 6 protons.
When we want to know who has sovereignty, we want to know who has __________.
Does Madison say it is possible to have tyranny in a democracy?
What problems did the Patriots experience in the war in the South?
For the greeting in a business letter when you don't know the name of the person who will be reading it, which of the following is least likely to conform to pr