supatrucka222 supatrucka222
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

How much woukd it cost to buy 3.1 pounds of oranges if they cost 3 dollars a pound?

Respuesta :

caydynce23
caydynce23 caydynce23
  • 07-10-2019
Answer : $9.3 because 3.1 x 3=9.3 hope this helped:)
Answer Link

Otras preguntas

What is the kinetic energy of a 1 kg ball thrown into the air with an initial velocity of 30m/s
Simplify. [tex] \frac{8+6^2}{11} [/tex] + 7 x 2
What was the relationship between John Locke and Thomas Jefferson?
How were both enslaved persons and free African Americans to act around white people?
How do u rename 2/5 so you can add it to 11/25? What's the sum
what is the meaning of theses quotes : 1.Being different and thinking differently make a person unforgettable. History does not remember the forgettable. It ho
Which scene from the Inferno do both Gustave Doré and William Blake depict?
cases involving this decide the limits of the government's power and the rights of the individual
An apple falling from a tree helped Sir Isaac Newton come up with
Marty ate 4/6 of his pizza and Luis ate 5/6 of his pizza. Marty ate more pizza than Luis. How is that possible