sglov4342 sglov4342
  • 06-11-2019
  • Mathematics
contestada

1 pound of apples for 2.15 or 3 pounds of apples for 5.76

Respuesta :

JosephJDOJ JosephJDOJ
  • 06-11-2019

3 pounds of apples for 5.76

Answer Link
flcral9230
flcral9230 flcral9230
  • 06-11-2019
3 pounds of apples would be better because 2.15 (the price of one pound) multiplied by 3 would be 6.45. so, 3 pounds for 5.76 would be better.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!!!! WILL MARK THE BRAINLIEST!!!! Question: Describe the difference between positive feedback and negative feedback in your own words.
1 and three fourths divided by 3 A. start fraction 21 over 4 end fraction B. 3 and one-fourth C. 1 and four-sevenths D. seven twelfths
help me I'll make brainiest
Pleaseee Helpppp Meee question number 7 Plsssss
Pls help! Im hesitating between c or d :The Protestant Reformation was made possible by: a) political conditions
Poetry,Essay, and novel make a definition
HELPPPPPPPPP!!! What is z/ W 0-4 + 16i O 6 + 10i O 7+11i O 8+2i
Communication with God takes various form; how is this highlighted in the experience of people today (essay form)
Im so confused pls help
what is the gram weight of 1 NaOH mole?