sierra863
sierra863 sierra863
  • 06-11-2019
  • Mathematics
contestada

Penny makes baskets and sells them for
$12 each. The materials to make her baskets cost
$2 per basket. How much revenue will Penny
receive if she sells 3 baskets?
nswer:

Respuesta :

liramma liramma
  • 06-11-2019

Answer:

27is the answerh f2fhdf hiieifbjud

Answer Link

Otras preguntas

What quantity can be expressed in Joules/sec? A.work B.none of these C.force
Background information: This passage is from a testimony before a House of Representatives committee. China has invested heavily in new technologies. . . . Russ
help wanted will mark brainiest
What is NOT a characteristic of cell differentiation?
Please answer ASAP (It's for homework ) What are the main causes of pollution in the Great Lakes?
If one of you guys wouldn’t mind helping me do this question it would really speed up the process I have like 10 minutes now
NEED HELP Express Four-fifths as a percent!
How would an error during mitosis cause a different effect on the body than an error during meiosis
Solve this question with Statements and reasoning.
10) $48,000 at 16% for 6 years