ntrahan2 ntrahan2
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 liters of soda if 5 liters cost $4.86 in the unit price for each litter
is the same

Respuesta :

kendragon2006
kendragon2006 kendragon2006
  • 07-11-2019

Answer: $1.94 but that is rounded to the nearest tenth.

Answer Link

Otras preguntas

2. Which of the following represents the judicial philosophy of deciding cases based upon precedent and the original intent of the Constitution? judicial activi
Cannonballs are stacked In a pyramid shape with a base of 5 cannonballs on a side. How many cannonballs in all are in the stack
Describe the difference between how matter and energy cycle through a food web.
When large supercooled water droplets (SLD) are present in temperatures below +5°C, outside air temperature, what type of icing would be expected to form?
A network has the ability to direct traffic toward all of the receiving services. What provides this ability in the transport layer?
How do you solve 4(3-6n)-4n=-156
The amount of radiation we personally encounter that originates in the Earth's and the atmosphere's natural background is?
What is the period of the function? Identify the period of a periodic function from its graph. π 2π 4π 8πPLEASE HURRY
2/3(cx+1/2)-1/4=5/2​
Suppose a triangle has sides 3, 4, and 6