koalabella40 koalabella40
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

a gallon of milk cost $3.29 which rate is proportional to it 3 gal for $6.57| 5 gal for 16.55| 9 gal for 29.6| 12 gal for 40.68?

Respuesta :

kendragon2006
kendragon2006 kendragon2006
  • 07-11-2019

Answer: 9 gallons for 29.6

Answer Link

Otras preguntas

3/8 + 1/4 +1/2 - 2/3=
**answers needed fast** what goes in the small boxes
A mother is three times as old as her daughter, and the sum of their ages is 44. How old is the mother?
Solving equations 3y = 5 1/2
What is the ratio of the gravitational pull of the sun on the moon to that of the Earth on the moon assume the distance from the moon to the sun is the same as
HELP The width of a rectangle is 3 less than twice the length. Find the length and width if the perimeter is 10 cm.
brainliest to correct please quick
Solve and graph the solution set: 3x – 12 > -6
ASAP IN CLASS Michelle currently eats 2000 calories a day, she would like to lose 10 lbs. She has started walking every day and now burns 150 extra calories a
Are the following sentences simple, compound or complex? 11. We drove right up to Helsinki in two days. 12. I don’t care how expensive it is. 13. Two minutes a