LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

Which statement accurately compares the weight of an object on these two planets
A snail traveled 3 over 8, of an inch in 3 minutes. How many inches can the snail travel in 9 minutes? Express the answer as a decimal
PLEASE CHECK MY PERSONAL ESSAY! IS IT GOOD?? I NEED OPINIONS! BEFORE I TURN IT IN I NEED YOUR OPINIONS THANK YOU! When I was two years old I remember watching t
Stage fright is groundless and based on irrational fears. a. True b. False
Why did Uncle Tom’s Cabin helped build social support for abolition and helped scare slave owners culturally. ?
Who decided the winner of the Presidential election of 1800?
Allied forces under U.S. general _______ landed on the Normandy beaches in history’s greatest naval invasion
The perimeter of a rectangle is 80 feet. Find the demensions if the length is 5 feet longer than four times the width. Then find the area of the rectangle. -Sh
what is 5 1/2 × 2 1/3
two example of simile and explain each example